Pazarlama Yönünüzü Nasıl Geliştirirsiniz?

Değerli Takipçilerim,

Her geçen gün artan ilginiz için size çok teşekkür ediyorum. Avukatlıkta pazarlama becerilerine sahip olmanın ne kadar önemli bir ihtiyaç olduğunu sizlerden gelen sayısız yazı ve mesajlarda çok iyi görebiliyorum. Özellikle Anadolu'da görev yapan avukatların e-kitabıma gösterdikleri müthiş ilgi beni fazlasıyla mesut ediyor. Özel teknikleri uygulayarak yeni müvekkiller kazanan ve bana teşekkür için geri dönen değerli okuyucularıma ben de teşekkürü borç biliyorum.

Bugün, INC. com’da yayınlanan güzel bir makaleyi sizinle paylaşmak isterim. İş hayatında iyi bir imaja sahibi olmak ve pazarlama yönünüzü geliştirmek istiyorsanız, bilmeniz gereken beş önemli sırrı aşağıda paylaşıyorlar.

1. Teşekkür notları yazın. Görüşme yaptığınız kişilere mutlaka teşekkür mektupları gönderin. Günümüzde ç0k az insan bu nezaketi gösteriyor. Bu hareketinizle hemen farklılaşır ve öne geçersiniz.

2. Tanıştığınız herkesin ismini öğrenin ve aklınızda tutun. En önemli müşterinizin veya sevgilinizin ismini bildiğiniz kadar, etrafınızdaki tüm çalışanların da isimlerini bilmelisiniz. En küçüğünden en büyüğüne kadar bu özeni göstermelisiniz. Sahip olduğunuz bu dikkat insanlar üzerinde size çok büyük etki sağlar.

3. Asansörde konuşma kurallarını dikkate alın. Yeni katıldığınız bir görüşme sonrası, muhataplarınız hakkında hemen konuşmaya veya yorum yapmaya başlamayın. Yerin kulağı vardır sözünü hatırlayın. Güzel ve gelecek vaat eden bir görüşmeyi dikkatsizce heba etmeyin. Kişisel markanıza zarar vermeyin.

4. İnsanların yüzüne odaklanın. Bir görüşme anında telefonlarınızı kapatın ve tüm dikkatinizi karşınızdaki kişilere verin. Konuşan insanlardan dikkatinizi bir an bile olsun ayırmayın. Gösterdiğiniz dikkat ve özenle onların saygını ve sevgisini kazanın.

5. İnsanları eleştirmeyin. Eleştirecekseniz kendinizi eleştirin. Amiri olmadığınız hiçbir kimseyi olumlu da olsa eleştirmeyin. Çünkü insanlar eleştirilmekten hoşlanmazlar.

Yukarıda belirtilen maddeleri uygulayın. Kişisel marka imajınıza kesinlikle güç katacaktır. Peki, tüm bunlar pazarlama gücümü nasıl arttıracak diye sorarsanız bilmelisiniz ki iyi pazarlama aslında etrafınızdaki insanların kendilerini iyi hissetmelerini sağlamaktır.

Yorum Yapın