İş Performansınızı Arttırmak ve Hayallerinizi Gerçekleştirmek için İki Anahtar Kelime

Hangi sıklıkla birine “teşekkür ederim” diyorsunuz?

Yeni bir iş ararken veya bir işi yönetirken yapılan önemli hatalardan biri yeteri miktarda teşekkür ederim sözünün ağızdan çıkmamasıdır. Yeni iş bulmanızda size doğrudan veya dolaylı yönde yardımda bulunanlardan bu sözü esirgemeniz veya unutmanız insanların sizin için bir sonraki hamlelerinde çok da istekli olmamalarına neden olacaktır.

Mevcut müşterilerinize sık sık teşekkür edin. Sizinle çalıştıkları için teşekkür edin. Ofisinizi ve sizi tercih ettikleri için teşekkür edin. Size yeni müvekkiller kazandırdıkları için teşekkür edin. Sakın onları takdirsiz bırakmayın. Yoksa onları ve yaptıklarını çok da önemsemediğinizi düşünebilirler.

Diğer taraftan, potansiyel müşterinize de her zaman teşekkür edin. Yeni bir proje için size hizmet sunumu yaptırdıkları ve teklif istedikleri için teşekkür edin. Size ve ofisinize ilgi gösterdikleri için teşekkür edin. Teşekkürü sadece işler yolunda gittiğinde etmeyin.  İşler sizin istediğiniz şekilde gitmese bile teşekkür ederek düşüncelerine saygı gösterdiğinizi ilk elden karşı tarafa ifade edin. Tüm teşekkür mesajlarınızı çok nazik bir dille yazın.

İnsanların sizin için bir şey yapmadığı anlarda bile onlara teşekkür edin. Onları bir öğlen iş yemeğine siz davet etmiş olsanız bile katılımcı oldukları için teşekkür edin. Etrafınızdaki insanlara sizin için yaptıkları şeylerden dolayı onları ne kadar takdir ettiğinizi göstermeniz başarıya giden yolu sizin için bir otobana çevirecektir. 

Yorum Yapın