Pazarlamadan Hoşlanmayan Avukatlar

Hukuk Fakültesinden yeni mezun olan Avukatlar kendi ofislerini açtıklarında, hayalini kurdukları işlerin kendilerine o kadar da kolay gelmediğini tecrübe ederek öğreniyorlar. Bize başvuran Avukatların büyük bir kısmı bütün gün sinek avlamaktan bıktıkları ve finansal olarak sınırlara geldikleri için bir çıkış yolu aramakta ve bu konuda bizden yardım istemekteler.

Başlangıçta, pazarlama hakkında ne düşündüklerini sorduğumuzda, ya pazarlama yapmayı bilmediklerini ya da hukuk fakültesine pazarlama okumak için gitmediklerini söylüyorlar. Hemen küçümseyici bir tavır alıyorlar. Ortak çalışmalarımız sonucunda, iş geliştirme ve pazarlamanın serbest avukatlık mesleğinin diğer bacağı olduğunu anladıklarında ise tutulamaz bir güç haline geliyorlar.

Serbest Avukat olmaya karar verdiyseniz, pazarlamayla aşkla bağlanmanız gerekmektedir. Onu sevmeyi öğrendiğinizde, pazarlama sizi hayalinizdeki insanlar ve projelerle bir araya getirecektir. Onu küçük gördüğünüz sürece ofisinizin telefonları az çalacak. Bir süre sonra da unutulacaksınız. Kendi yolunuzu çizmeye karar vermiş olmanız çok önemli bir özgüvenin işaretidir. Sahip olduğunuz azim, hukuk bilgisi, tecrübe ve iş takipçiliği aslında birçok insan tarafından aranan özellikler ve dışarıda yüzlerce müvekkil adayı sizinle çalışmayı bekliyor. Tek yapmanız gereken, onlara kendinizi ve kişisel markanızı anlatmaktır. Pazarlama bu anlamda sizin en büyük silahınız olacaktır. Oyunu kurallarına göre oynadığınızda istediğiniz sonuçların size yavaş yavaş gelmeye başladığını göreceksiniz.

Yorum Yapın