Serbest Avukatlar İçin İş Geliştirme

Tek başına çalışan avukatların iş geliştirme konusunda önem vermesi gereken noktaları aşağıda sizlerle paylaşmak istiyorum:

Internet sitenizi güncel tutun 

İnternet sayfalarınızın her zaman güncel olmasına dikkat edin. Gerçekleşen faaliyetleriniz hakkında potansiyel müşterilerin dikkatini çekecek bilgileri sitenizde paylaşın.

30 Saniyelik Pazarlama Sunumunuz Olsun  

Ayaküstü yeni tanıştığınız insanlar üzerinde olumlu bir etki bırakmak ve onlara nasıl yardımcı olabileceğinizi otuz saniyede anlatmak için kısa bir sunum hazırlayın. Onlara sadece “Avukatım, davalara bakıyorum” yerine: “Kurumların işçi ve işveren ilişkilerinde sorun yaşamamaları için çalışıyorum.  Şirketlerin alacaklarını en hızlı şekilde tahsil etmeleri için çalışıyorum” veya “Kurumların yeni yatırımlarının sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için çalışıyorum.” şeklinde ifadelerde bulunmak, tanıştığınız insanların sizi ve mesleğinizi daha profesyonel ve iş bitirici algılamalarına olanak sağlayacaktır.   

Sosyal Medyayı Sık Kullanın

Kullanın ama neleri post ettiğinize çok dikkat edin.  Linkedin her zaman Facebook’a göre daha fazla profesyonel bir görüntü sağlar. Bununla birlikte, sosyal medyayı kullanıyorum diyerek, çok fazla vaktinizi bilgisayar başında sakın geçirmeyin. Amacınız sosyal medya arkadaşlarınızı gerçek dünyada birer iş arkadaşına çevirmek olmalıdır.

Hemen Dışarı Çıkın

Hedef müşterilerin bolca bulunduğu faaliyetlere hemen katılın. Konferanslara gidin. İş arkadaşlarınızı, müşterilerinizi, sınıf arkadaşlarınızı ziyaret edin. Size referans sağlayan insanlarla her hafta yemeğe çıkın. Kısa iş yemeklerinde mevcut ve hedef müşterilerinizle buluşun. Öğle yemeklerinizi asla ofisinizde ve tek başınıza yemeyin. Bu şekilde, toplumda aktif ve dinamik bir görüntü çizin. Kişisel profilinizi yüksek tutarak insanların dikkatini kendinize çekin.

Her Üç Ayda Bir Müşteri Listenizi Tarayın

Telefonun başına geçin ve eski yeni müşteri demeden baştan itibaren müşterilerinizi arayın ve hatırlarını sorun. Onlara mail atın ve işleri nasıl gidiyormuş öğrenin. Yardımcı olabileceğiniz bir konu var mı diye sorduğunuzda, kendilerini iyi hissedeceklerinden ve size yeni işler getireceklerinden emin olabilirsiniz. Unutmayın kuşları havalandırmadan onları vuramazsınız.

İletişim Halinde Kalın

3 Ayda bir müşteri listenizdeki isimlerle temas kurarken, onlara aralarda da doğum günü tebrikleri, bayramlar ve benzer özel günler için kutlama mesajları gönderin. Müşterilerinizin çocuklarının doğum tarihlerini ajandanıza not edin. Bu arada, postaya vereceğiniz mektupların ve kartların el yazısıyla hazırlanmasına dikkat edin. El yazısı ile yazmış olmanız, kutlama mesajınızın etkisini iki katına çıkaracaktır.  

İş geliştirme yaparken size garantili şekilde zaman ve para kazandıracak yöntemler ve daha fazlası için e-kitabım satışa sunulmuştur.

Sipariş için tıklayın: http://www.tarkankarabel.com/2020/05/tum-yonleriyle-avukatlikta-is-gelistirme-teknikleri/

Yorum Yapın