2014 Yılına Hazır mısınız?

İyisiyle kötüsüyle bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2014 Yılının hukuk büronuzun hızla büyüdüğü ve kurumsallaştığı bir yıl olmasını dilerim. Gelecek yılın bu yıldan daha iyi geçmesi ve yeni işler alma gücünüzün artması için aşağıdaki dört başlığa odaklanmanızda fayda vardır:


Kişisel Etkileşime önem verin

İşimiz insanların sıkıntılarına çözüm aramak. Bu nedenle, iletişim ve karşılıklı etkileşim çok önemli. Sizin için altın değerindeki müşterileri mutlaka çat kapı da olsa ziyaret edin. Ne kadar çok ziyaret yaparsanız sizin için o kadar iyi olur. Çünkü her ziyaretin yeni işleri getirme potansiyeli çok yüksektir. Her hafta en az bir potansiyel müşteri veya size referans verebilecek isimle iş yemeğine çıkmanızı öneririm. Hedeflediğiniz kişileri yemeğe çıkarmanız, tüm dikkatlerini size vermelerini sağlar. Ayrıca, borçluluk ilkesi de burada devreye girer ve size karşı kendilerini borçlu hissetmelerini sağlarsınız. Bununla birlikte, müşterilerinizin hatırını sormak için de telefonu sıkça kullanın. E-posta ile temas kurmak ise son tercihiniz olsun.


Daha iyi bir müşteri deneyimi sunun

Günümüz iş dünyasında daha fazla iş alabilmek için daha fazla referans toplayabilmeniz gerekmektedir. Mutsuz müşterilerden referans toplayamazsınız. Sizinle olan iş ilişkisinde mutlu olmayan, tatmin olmayan insanlardan referans isteyemezsiniz. İsteseniz de yüzünüze gülüp “tabi tabi” derler, sonra da hiçbir şey yapmazlar. Bunun için daha iyi hizmeti sürekli sunabilmelisiniz. Peki, daha iyi hizmet ne anlama gelmektedir? Kısaca, müvekkilleri gidişat hakkında vaktinde bilgilendirmek ve tüm aramalarına en hızlı şekilde geri dönmektir. Yoğunluktan bunu yapacak imkân bulamıyorsanız, bir başkasını görevlendirerek müvekkili aratmanız ve kendisine ne zaman dönebileceğinizin bilgisini ona ulaştırmanızdır.


İmajınızı yükseltici fırsatları arayın

Bu daha fazla yazmak ve konuşmak anlamına gelir. Makaleler yazmalısınız. Yazılı basında makalelerinizin çıkması için uğraş vermelisiniz. Radyo programlarında, derneklerde ve seminerlerde konuşmacı olmak için fırsat kollamalısınız. Bununla birlikte, Linkedin üzerinden daha fazla sosyal medya faaliyetlerinde de bulunabilirsiniz.


Gücünüze güç katacak değer sunumlarınız üzerinde çalışın

Yeni insanlarla tanışırken kendinizi ifade etmek için kullandığınız değer sunumuz üzerine odaklanın. “Ben avukatım…” diye başlayan bir değer sunumunuz varsa hemen gözden geçirin. Devamında karşı tarafın sizi tam olarak anlaması için ne kadar fazla söz sarf ettiğinizi ve tam olarak kendinizi ifade edemediğinizi hatırlayın.  “Ben avukatım…” yerine “İnsanların vergi hukukundan kaynaklanan sorunlarını çözüyorum” diyerek konuşmaya başlayın. İnsanların beynine faydayı kazıyın. Özgeçmişinizi güncellemeyi, bu yıl gerçekleştirdiğiniz önemli çalışmaları ve projeleri eklemeyi de sakın unutmayın.  


Mutlu yıllar!

Yorum Yapın