Konferansa Katılım Öncesi ve Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir Avukat olarak bir konferansa katılmaya karar vermeden önce nelere dikkat etmeniz gerekir? Hava durumuna mu?  Konferansın gerçekleşeceği egzotik şehire mi?  Hiç biri değil. Lakin öyle önemli noktalar vardır ki, bunları es geçerek konferanslara katılmak kaynakların boşa harcanmasına sebep olur.

Bir konferansa katılıp katılmamaya karar verirken aşağıda belirtilen noktalar iş geliştirme hedefinize ulaşmada size yardımcı olacaktır:

  1. Kim katılacak? Eğer bu konferansa mevcut müvekkilleriniz katılıyorsa, şüphesiz ki sizin de orada olmanız gerekir. Bu şekilde, mevcut müvekkillerinizle ilişkinizi sıcak tutabilir, onların yanında olduğunuzda, bulunulan ortamlarda sizi yeni müvekkil adaylarıyla tanıştırmalarını sağlayabilirsiniz. Müvekkillerinizin katıldığı konferansların hangileri olduğunu bilmiyorsanız kendilerine önceden sorun veya geçmiş konferanslar ve katılımcıları hakkında sektörel araştırma yapın.

  2. Networking fırsatı olacak mıdır? Birçok konferansta genellikle bu imkân sağlanır. Fakat bire bir temas kurma ve tanışma imkânının daha fazla olduğu konferansları öncelikli olarak tercih etmenizi tavsiye ederim. Örneğin; şehir turlarının dâhil olduğu programlar veya resmiyetin olmadığı toplantılar ve davetler bu konferansları sizin açınızdan daha verimli hale getirecektir. Bu aktiviteler sırasında yemeklerde hedeflediğiniz insanların yanına oturmaya gayret edin.

  3. Konferansta hangi çalışma grupları ve seanslara katılmalıyım? Bulunacağınız çalışma grupları ve seanslarda seçici olmanızda fayda vardır. Çalışma gruplarının sadece eğitsel yönünü değil, müvekkil adaylarının katılıp katılmadığını da dikkate almalısınız. Bu seanslar daha samimi tanışma ve kendinizi ifade etme fırsatlarını size sağlayacaktır.

  4. Takip, takip, takip. En önemlisi takiptir. Avukatların verimli geçen konferans sonrasında işlerini geliştirememelerinin bir numaralı nedeni takip eksikliğidir. Kişisel markanızı hatırlatma planınız olduğunda tanıştığınız insanlarla mektup, e-posta ve telefon yoluyla tekrar iletişime geçebilirsiniz. İnsanlarla temas kurmayı bıraktığınızda ise onların radarından hızla çıkarsınız.

Katıldığınız her konferanstan azami verim almanız dileğiyle,

İş geliştirme yaparken size garantili şekilde zaman ve para kazandıracak yöntemler ve daha fazlası için e-kitabım satışa sunulmuştur.

Sipariş için tıklayın: http://www.tarkankarabel.com/2020/05/tum-yonleriyle-avukatlikta-is-gelistirme-teknikleri/

Yorum Yapın