Zor Dönemlerde İş Yapma Yöntemleri

Günümüzde ekonomik krizler ve durgunluk dönemleri daha sık yaşanır hale gelmiştir. Bu zamanlarda herkes harcamalarını kısarken krizin etkisiyle bazı alanlarda daha fazla iş oluşumu gözlenmektedir. Böyle dönemlerde, uzmanlık alanınıza daha fazla odaklanın. Diğer konuları ikinci plana atın. Şu an size gereken en hızlı sonuç alabileceğiniz alanlara odaklanmaktır.

Hareket planı yapın ve uygulamaya geçirin. Hukukçular hareket planlaması yapmakta planı icra etmekten daha başarılı olmaktadırlar. En yoğun olduğunuz zamanlarda bile aklınızda portföyünüzü yeni potansiyel işlerle beslemek olmalıdır. İcra edilmeyen bir plan kağıt üzerinde kalmaya mahkumdur. Bugün ne yapıyorsanız aylar sonrasını etkilemeye başlıyorsunuz. Bu nedenle, hemen harekete geçin ve hemen yarın sonuç almayı beklemeyin.

Mevcut müvekkillerden geri bildirim isteyin. Onların sizden ve hizmetlerinizden memnun olduklarını varsaymayın. Müvekkil memnuniyeti işinizin devamı için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Bir anket gerçekleştirmek bu amaçla çok yararlıdır. Bu şekilde, elinizde tuttuğunuz müvekkilleri kriz dönemlerinde kaybetme riskini en aza indirirsiniz.

Güvenilir bir danışman olmanız çok önemlidir. Hukukçu, en iyi müvekkil avukat ilişkisinde teknik bilginin ötesinde danışmanlık hizmeti de verebilmelidir. İş yaratan avukatlar, müvekkillerinin iyiliği için çalışır ve çaba sarf ederler. Genellikle hem profesyonel hem de özel hayatta tavsiyeleriyle onlara yol gösterirler. Bunları yapmak için müvekkillerini ziyaret eder, onları ve işlerini daha yakından anlamak için birlikte zaman geçirirler. Onlara daha fazla yardımcı olabilir hale gelirler.

Bir Çin Atasözü der ki, “Krallıklar kriz döneminde kurulur, para iyi zamanda kazanılır.” Kriz dönemleri mesleki kariyerinizde yeni krallıklar kuracağınız bir dönemdir. Bunları yapmak için masanızı terk etmeniz, sahaya inerek müvekkillerin ve müvekkil adaylarının yanında zaman geçirmeniz gerekir. Böylece, kriz dönemlerinde ortaya çıkan hızlı değişimlerden ve ihtiyaçlardan haberdar olursunuz. Yeni dönemin bir parçası haline geldiğinizde herkesten daha ileriye gidersiniz. Bulutlar dağılıp güneş açtığında da karşılığını alırsınız.

Yorum Yapın